Materiály a postupy

Všechny námi používané materiály mají pro použití v České republice i EU požadované certifikáty a prohlášení o shodě.

S materiály s kterými pracujeme, máme dlouhodobé zkušenosti a jsme si plně vědomi specifických vlastností a podmínek pro jejich nejlepší použití. Pro použití většiny námi používaných materiálů jsme odborně proškoleni

Doporučené materiály

  • Pro zdění používáme ověřené cihlové bloky Porotherm, Supertherm a Poroton v kombinaci se strojními maltami firem Baumit a Maxit nebo pěnosilikátové tvárnice Ytong.
  • V interiérech jsme si dlouholetým používáním ověřili kvalitu litých anhydritových potěrů na nichž oceňujeme zejména vysokou rovinatost povrchu a velmi rychlou a poměrně jednoduchou realizaci. Velice vhodné pro podlahové vytápění.
  • Na stropy používáme především betonové polostropy firmy Liapor a na podhledy sádrokartonové konstrukce systému firem Rigips a Lafarge, včetně protipožárních konstrukcí.

Výjimečná řešení

Samonivelační lité podlahy

Samonivelační lité podlahy jsou ideální pro vytvoření dokonale rovných povrchů při následné montáži dlažeb a plovoucích podlah v rodinných domech a bytech. Velmi vhodné je i použití pro komerční objekty a kanceláře. Ideální jsou v kombinaci s podlahovým vytápěním.
Samonivelační lité podlahy provádíme strojně z materiálů Baumit litý potěr CSFE 225 nebo Maxit plan 490. Tyto materiály jsou na stavbu dopravovány v silech a na místo pokládky pomocí míchačky, která je součástí sila. Délka přívodních hadic může být v závislosti na daných podmínkách až 100m.
Nesporné výhody při použití samonivelačních litých podlah jsou v rychlosti montáže a následného vytvrdnutí (podlaha je pochůzí za 24 hodin), dokonalé vyplnění případných dutin, velmi čistá práce bez jakýchkoliv zbytků na stavbě, dokonale rovný povrch bez potřeby dalšího vyrovnávání pro pokládku krytin včetně koberců , PVC a dlažeb, objemová stálost, vysoká pevnost v tlaku a tahu bez nutnosti použití výztužných sítí.

Terasy a balkony – dlažba na terče

Terasy a balkony provádíme nečastěji systémem dlažby na terče. Na provedenou hydroizolaci svařenou izolační fólií klademe rovnou teracovou nebo betonovou dlažbu na plastové terče.
Výhody jsou dlouhá životnost, snadná údržba, přístupnost izolační vrstvy pro případnou kontrolu a čištění, není nutná krycí betonová mazanina a maltové lože pro dlažby, poškozené dlaždice je možné snadno vyjmout a nahradit novými, terči můžeme vyrovnat spády a dešťová voda volně protéká pod dlažbou mezi terči. Pod dlažbu je možné vložit zapuštěné střešní vpusti pro odvod dešťové vody.

Použití tropických dřevin pro prvky zahradní architektury a obklady fasád

Použití tropických dřevin při výrobě teras a obkladů fasád plně uspokojí i nejnáročnější klienty. Hlavní výhodou je vysoká životnost použitých materiálů bez nároků na údržbu.
Pro zachování původního vzhledu tropického dřeva je vhodný nátěr teakovým olejem. Bez nátěru dřevo ztrácí svou původní barvu a šedne. Původní kvalita a životnost však zůstává zachována.

Skleněné tvárnice – Luxfery

Pro originální pojetí interiérů nebo k zlepšení světelných podmínek jednotlivých místností (zejména koupelen) jsme schopni na základě požadavků klienta zhotovit stěny ze skleněných tvárnic, které se v poslední době opět a dle našeho názoru oprávněně dostávají do popředí zájmu.
Velké množství tvarů, vzorů a barevných provedení umožňují využití vlastnosti luxférů ve všech typech interiérů, zejména v koupelnách, chodbách, schodištích ale i kuchyních a dalších obytných prostorách.